OGR Internet-

Üniversitemiz Internet hizmetlerinden faydalanabilmeniz için Internet bağlantısı özelliği bulunan mobil cihazınızın (dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar, cep telefonları) Internet Aktivasyon işlemininin yapılmış olması gerekmektedir.

Bilgi Teknoloji Direktörlüğümüz bünyesinde yer alan; Bilgi İşlem Müdürlüğümüz ile Yönetim Bilgi Sistemleri Müdürlüğümüzün iş birliği ile geliştirilen NetRegister sistemi devreye alınmıştır.

İlgili sistem ile, HelpDesk ofisimize bizzat uğramanıza gerek kalmadan; dizüstü bilgisayar, tablet, telefon gibi akıllı cihazınızı kampüs ağı hizmetlerinden faydalanabilmek için; kolayca online kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz

NetRegister sistemine BURADAN erişebilirsiniz.

Internet erişimi kablolu ve kablosuz olmak üzere kullanılabilir.

Kullanabileceğiniz Kablolu Portlar

– Yurt odaları ve yurt ortak kullanım alanları
– Tüm Sınıflarda bulunan portlar
– Üniversite genelindeki kafeteryalarda bulunan portlar

Kullanabileceğiniz Kablosuz Yayınlarımız

Ekonet-Student
Eduroam: Eduroam üyeleri içindir.

Önemli Not:

-Her öğrenci 3 cihaza kadar internet erişim aktivasyonu yaptırılabilir.

-Bir yıl içersinde 3 defayı geçmemek koşulu ile Internet kaydınızı başka bir cihaza transfer edebilirsiniz. Bu işlem için Yardım Masası ofisine müracaat etmeniz gerekmektedir.

-Üniversitemiz ağ hizmetleri kapsamında uygunsuz içerik barındırdığı tespit edilen sayfalar üniversitemiz ana firewall sistemleri tarafından otomatik olarak engellenmektedir. Internet erişiminin uygun olmayan amaçlara yönelik olarak kullanılması yasaktır.

-Geçmiş yıllarda üniversitemiz öğrencilerine zimmetle teslim edilmiş dizüstü bilgisayarların Internet erişimleri aktifdir. Öğrencilerimizin bu bilgisayalar için herhangi bir ayar yada başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular :

Hayır, yeni kurulum yapılmış olması yeni aktivasyon gerektirmez. Ancak yine de Internet erişimi sağlayamıyorsanız Yardım Masasına müracaat ediniz.

Dizüstü bilgisayarınızın DNS ayarlarının otomatik olarak ayarlandığından emin olunuz.

Bir yıl içerisinde üç (3) defa internet kaydı değişikliği yapabilirsiniz.