PER Ekoid-

EkoID; Online Bilgi Teknolojileri servislerine erişmek için kullanılan ortak kullanıcı adıdır (username). EkoID hesabınızı aktif etmek için size insan kaynakları müdürlüğü tarafından bir EkoID Login Key formu teslim edilecektir. Bu form sayesinde EkoID hesabınızı aktif edebilirsiniz

EkoID projesi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

EkoID Nasıl Aktif Edilir :

1 – EkoID sitesine (https://ekoid.ieu.edu.tr) giriniz,
2 – EkoID Hesabı Oluştur Akademik/İdari butonunu basınız,

3 – EkoID formunuzda yazan Login Key’i ekrandaki ilgili alana giriniz,

4 – TC Kimlik numaranızı ilgili alana giriniz, (TC Kimliği olmayan kullanıcılarımız Pasaport Numaralarını girmelidirler.)
5 – Gelen ekranda kişisel bilgilerinizi kontrol ederek, gerekli olan tüm bilgileri doldurunuz.
6 – Son olarak hesap kullanım politikasını inceleyip; “Kabul ediyorum, hesabım oluşturulsun” butonunu tıklayarak EkoID hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Önemli Not: EkoID, OASIS (Öğrenci Bilgi Sistemi) giriş kullanıcı adınız değildir.

OASIS sistemine giriş yapmak için ayrıca kullanıcı adı ve şifre gerekmektedir.
OASIS ile ilgili detaylı bilgi almak için BURAYA TIKLAYINIZ

Sıkça Sorulan Sorular :

EkoId formunuz kayıt işlemleriniz aşamasında Insan Kaynakları Müdürlüğümüz tarafından teslim edilir. EkoID Formunuzu temin edemediğiniz yada kaybolması durumunda Yardım Masası ofisimize (HelpDESK)müracaat ederek teslim alabilirsiniz.

Yardım Masası Ofisimize Personel Kimlik Kartınız ile birlikte şahsen müracaat ederek teslim alabilirsiniz.

Hayır. İki sistem birbirinden tamamen bağımsızdır. OASIS işlemleri için Yönetim Bilgi Sistemleri Müdürlüğümüz ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

EkoID; İzmir Ekonomi Üniversitesi personeline sunulan online bilgi teknolojileri servislerine erişmek için kullanılan ortak kullanıcı adıdır. EkoID ile üniversitemiz e-posta hesaplarına, kişisel web alanlarına, duyuru sistemine, yazıcı baskı sistemine ve pek çok online bilgi teknolojileri hizmetine tek kullanıcı adı ve şifre ile erişim sağlayabilirsiniz.

Hayır. Şahsen müracaat gereklidir.

Webmail adresinize ulaşmak için Buraya Tıklayınız