Home Office365

Microsoft Office 365 Üniversitemizde.

Artık Office 365’e üye olarak cep telefonunuzda, tablet bilgisayarınızda, dizüstü bilgisayarınızda yada evinizdeki bilgisayarınızda office uygulamalarını kullanabilir, dökümanlarınızı buluta kaydedip dilediğiniz yerden erişebilirsiniz. Hemde tamamı ücretsiz olarak.

Office 365 aboneliğinize dahil olan 1 TB kapasiteli “One Drive” depolama alanı özelliğini kullanarak belge, not, fotoğraf, müzik, video veya diğer türdeki tüm dosyalarınızı depolayabilirsiniz.

Office 365 Nedir.?

Office 365, Microsoft tarafından üniversitemiz öğrencilerine ücretsiz olarak sağlanan Office uygulamasıdır. Office 365 ile dökümanlarınıza platform bağımsız olarak dilediğiniz yerden ulaşabilir, dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Office 365 desktop uygulamalarını bilgisayarınıza yükleyerek en güncel şekli ile kullanabilirsiniz.

Hizmetten üniversitemiz öğrencileri ve personeli faydalanabilir.

ÖNEMLİ NOT : Office 365 uygulaması Internet üzerinden etkinleştirilen bir servis olup online olarak kurulmaktadır.

Üniversitemiz akademik ve idari personelimiz kullanımına verilmiş dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda lisanslı standart güncel Ofis uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Aktivasyon kısıtı dolayısıyla, bu kullanıcılarımızın Office 365 servisini, ofis bilgisayarları yerine sahip oldukları kişisel bilgisayarlarına yada diğer mobil cihazlarına kurarak kullanmaları tavsiye edilir.

OFFICE 365 PAKET İÇERİĞİ

Windows Paket İçeriği

MacOs Paket İçeriği

+ Kullanıcı başına en çok 5 PC, Windows tablet ve MacOS için Office 365 yüklemesi yapabilirsiniz.
+ 5 ten fazla yükleme yapabilmeniz için hesabınıza login olup diğer yüklemeleri deaktive etmeniz gerekir.

MICROSOFT OFFICE 365 HİZMETİNDEN NASIL FAYDALANABİLİRİM.?

KOŞULLAR :

+ Office365 aboneliğinizi başlatabilmeniz için İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi/personeli olmanız gerekmektedir.

+ Office 365 aboneliğinizin başlatmak için üniversite mail adresinizden “Office 365 Üyelik Aktivasyonu” konulu e-postayı “helpdesk@ieu.edu.tr” adresine gönderiniz.

+ Talebiniz en geç 24 saat içinde değerlendirilecek ve uygun bulunması durumunda aktivasyonunuz gerçekleştirilerek, hesap bilgileriniz üniversite mail adresinize gönderilecektir.

+ Üniversitemiz mail adresi haricinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

+ Office Portal sayfasına BURADAN erişebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Office 365, dilediğiniz yerden kurulum yapabilceğiniz Internet üzerinden etkinleştirilebilen, kullanıcıların birden fazla bilgisayar ve cihaza yükleme yapabilecekleri, web konferans işlevleri, OneDrive ek çevrimiçi depoloma alanı, entegre bulut tabanlı kullanım özellikleri sunan, Office uygulamalarının sürekli güncel ve tam özellikli masaüstü sürümlerini de içeren yeni bir ofis hizmettir.

Office 365 ile Office uygulamalarının en yeni sürümlerine sahip olursunuz. Office 365 kullanıcıları, her zaman kullanıma sunulan en yeni Office uygulamalarını alırlar. Office’in yeni bir sürümü yayınlandığında, yazılımını en yeni sürüme güncelleştirme seçeneğine sahip olduğunuzu haber veren bir bildirim alırsınız.

Office 365 ile e-posta, kişisel takvim, çevrimiçi döküman yönetimi ve düzenleme yeteneği, anlık ileti, mobil ve masaüstü cihazlar ile internet üzerinden erişim sağlayabilir ve tüm hizmetleri bir bütün olarak kullanabilirsiniz.

Office 365 ile bulut paylaşımındaki Office belgelerini (Word, PowerPoint, Excel ve OneNote) kolaylıkla alabilir, düzenleyebilir ve kaydedebilir takım arkadaşlarınız ile birlikte aynı belge üzerinde çalışabilir ve anlık ileti çevirimiçi konferans özelliklerini kullanabilirsiniz.

Office 365’in, Office ile karıştırılmaması gerekir; Office, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza yüklenen üretkenlik yazılımıdır. Bir paket halinde satın alınır aylık ve yıllık abonelik söz konusu değildir. Office paketleri genel olark Word, Excel, PowerPoint, One Note ve Outlook gibi uygulamaları içermektedir. Tüm yeni Office paketleri bu uygulamaların en son sürümlerini içerir. Bu paketler yalnızca bir kişisel bilgisayara yüklenebilir.

Office 365’in en belirgin olarak Internet üzerinden aktive edilmesi her an her yerde birden fazla cihaza kurulabilmesi ve entegre bulut desteği özellikleri ile mevcut Office sürümlerinden ayrılır ve ayrı bir uygulama olarak bilgisayarınıza kurulur.

Office 365 mimarisi gereği bilgisayarınızda yüklü Office ile birlikte çalışabilir. Office 2007, Office 2010, Office 2013 kullanıcıları, Office 365 ile oluşturulmuş belgleri hiçbir ek eyleme gerek kalmadan çalıştırabilir.

Office 365, Office’in 2007 ve daha yeni sürümleriyle uyumludur birlikte çalışabilir. En iyi Office 2010 ve 2011 for Mac ile çalışır. Office 2007 ve Office 2008 for Mac ile az oranda sınırlandırılmış işlevlerle çalışabildiğinden Office 365’in bu sistemlere kurulması tavsiye edilmez.

Office’in eski sürümünlerini kullanıyorsanız ve Office 365 ile birlikte kullanmak istiyorsanız, Office’in daha yeni bir sürümüne geçmeniz gerekmektedir.

Office 365’i bağımsız Office yüklü bilgisayarlar yerine herhangi bir ofis uygulaması bulunmayan yada ofis lisansı bulunmayan bilgisayarınıza, birden fazla bilgisayarınız yada cihazın var ise lisanslama problemi yaşamamız için bu cihazlarınızda (tablet, cep telefonu) kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Mevcut Ofis 365 lisansınız ile en fazla 5 farklı yükleme yapılabilmektedir.

Aboneliğinizin iptal edilmesi (mezun olunması) ya da abonelik süresinin dolması durumunda, Office 365’i kurmak için kullandığınız Microsoft hesabıyla doğrudan OneDrive’da oturum açarak tüm dosyalarınıza erişebilir ve bunları indirebilirsiniz. Böyle bir durumda size tanınan ek depolama alanını kaybedeceğinizden, dosyalarınızı başka yere kaydetmeniz ya da OneDrive hesabınıza tanımlı standart 15 GB ücretsiz depolama alanı limitlerinde kullanıma devam edebilirsiniz.

Hizmet süresi sona eren (mezun olan) kullanıcılar dilerlerse bireysel Office 365 aboneliği satın alarak aboneliklerini devam ettirebilirler.